Tajomstvo exkutorovej kuchyne plus slovenské exekučné ingrediencie

Autor: Viera Šotkovská | 19.4.2015 o 11:59 | Karma článku: 6,33 | Prečítané:  1329x

Poslanci podľa môjho názoru väčšinou nemajú záujem zastať sa tých najchudobnejších (česť výnimkám,viď nižšie). Dôvod -politický kapitál. Príkladom je úspech župana Mariana Kotlebu.Riešiť problémy ludí v núdzi zrejme voličské hlasy neprináša. Dnes to vidíme  vo volebnej kampani vo V. Británii.  

FAKTY k exekuciam:

50 centov nezaplatených v MHD. Úspešný exekútor (bývalý federál.minister spravodlivosti) to povedal čiernemu pasažierovi na rovinu, ste zlodej. Slovenský exekutor  dnes za tých 50 centov vymáha  290 eur(8 700 sk).

 Tiež som bola 2x zlodej v MHD.Prvý krát som kúpila  vnukovi lístok vtedy ešte  v hodnote 5 sk namiesto 6 sk. V rozpore s dobrými mravmi som sa obohatila o 1 sk.Tá zlodejina ma stála 1200 sk .Napriek tomu,že som si dávala bacha onedlho som znova okradla MHD. Necvikla som lístok v požadovanom časovom limite. Pokuta ma neminula. Brániť sa neoplatí. Ak by som sa a/bránila neúspešne, b/vykašlala sa na to,c/nezaplatila, dnes by som bola povinným a exekutor by odo mňa vymáhal(2x290) spolu 580 eur (17 400 sk). Exekútor napísal, že táto exekúcia sa nepremlčuje."Povinná", by som bola do smrti.

Odbornosť nadovšetko 
 
Do spisu exekútora môže nahliadnuť iba osoba s právnickým vzdelaním 2 stupňa- (tá 1 sk potrebuje odbornosť). Uvádzam preto iba odhad ako si rozdelia oprávnení 290 eur:

         MHD      advokát veriteľa             súdne poplatky         exekútor           neviem
       40,5 eur        100 eur             50eur           100eur            40eur

Vládny poslanci nám doporučujú(dobrovoľne nasilu)zvýšiť výdaje o ďalších cca 100 eur pre vlastného advokáta. To je v novele od roku 2013 .Povinný sú príliš často nemajetní. Ak to zisťuje exekútor 2x za sebou, má za to 200 eur (6 000 sk).
Pomôžem si titulkom z Pravdy:"Justiční odborári žiadajú prerozdeliť 7 miliónov na osobne ohodnotenie".
Zamestnávať justíciu mojou zlodejinou v hodnote 1 sk je dehonestujúce.Ak by som pokutu nebola zaplatila tak si píšte že to ten súd bude riešiť. Pomôžem si plagátom zo zhromaždenia zamestnancov justície  "TO SA UŽ NEDÁ VYDRŽAŤ. Za 25 porevolučných rokov mali nájsť poslanci NR riešenie prijateľné pre veriteľa aj dlžníka. Súdy  sú zahltené vážnymi prípadmi, nemali by riešiť prkotinu 1 sk pre MHD.

Čo  stojí poslanec           za mesiac              za rok

     obdobie     plat a odvody        asistent   kanceláriatelefón,cestovné .atd.
      mesiac       2 697 eur         1 607eur          896 eur         1 607 eur
       rok     32 364 eur       19 284 eur     10 752 eur        19 284 eur


spolu        je to za mesiac       6 807 eur   (204.210 sk)                        rok            81 684 eur (2 450 520 sk)     


Čo robia naši poslanci okrem toho že pracujú v NR . Máme tam županov,starostov,poradcov Ukrajiny, poradcu kráľa Jordánska, profesorov atď.Práca na skrátený pracovný úväzok ako je Holandsku to by bolo super. Práca poslancov v parlamente ,pre občanov na skrátený pracovný úväzok ,vyrobí tieto titulky v médiach:"Vo V.Británii nás majú za dobytok"(to je ten politický kapitál pred voľbami), "Mladí Slováci robili vo Viedni žobrákov" (splnili ten limit ministerstva do 29 rokov),Dáni idú bojovať proti žobrákom(dánske občianstvo určite nemajú). Súhlasím s tými čo tvrdia že podstatný je výsledok práce.Nie koľko hodín poslanec sedí v parlamente a ako vášnivo diskutuje.

Neznalosť zákona neospravedlňuje. Chceme od človeka v núdzi aby čítal zmluvy, predpisy.Vysvetlíte, prečo samotní poslanci majú s exekúciami a súdmi problémy. Zákony sa robia v NR.

Príklady: a/ Poslanec Juraj Miškov vo svojom blogu píše:Chudobným exekúcie, bohatým reštrukturalizácie
b/Poslankyňa Jana Žitnanská o problémoch s exekúciami píše na facebooku
c/Titulka z Plusky: Primátor zadĺženého Martina Hrnčiar v koncoch z premiera som sklamaný. Doplním k tomu komentár zo Sme článok: Veľa ľudí  (voličov) trpí pocitom krivdy a nie je to iba z borovičky

"S reštrukturalizáciami firiem sa roztrhlo vrece, stala sa z nich vyslovene módna záležitosť. Fyzické osoby podobne možnosti nemajú."
Spoluautorka zákona o konkurze a reštrukturalizácii 7/2005 Z.z. pani poslankyňa Lucia Žitňanská uviedla v roku 2009 pre Aktuálne.sk: "Tento inštitút nie je šitý pre úplne bezmajetných". Ministerstvo spravodlivosti  tvrdilo pri poslednej novele- zákon 348/2011 Z. z. že osobnými bankrotmi sa bude zaoberať, samostatná novela zákona. Súčasné ministerstvo tiež sľúbilo  riešiť osobný bankrot samostatnou novelou. Snáď sa dočkáme.  Dlhy nemajetných v zahraničí riešia. Ako? To by mali vedieť poslanci NR,za svoju prácu dostávajú mesačne náhrady vo výške 6 807 eur   (204.210 sk). Pisalkovia (hovorí náš premier) to riešiť nemôžu. Plne súhlasím s premierom. Páni poslanci prosím vás pozrite sa na to ako je to vlastne s tými dobrými mravmi.

Zdroje: http://aktualne.atlas.sk/osobny-bankrot-je-prehliadany-aj-po-troch-rokoch/ekonomika/financie/ http://www.zkr.sk/informacie_zakony/ZKR_od_1.1.2013.aspx           https://www.linkedin.com
http://blog.jetotak.sk/kriticka-ekonomia/2013/02/18/osobny-bankrot-po-slovensky/                                    .http://richardsulik.blog.sme.sk/c/240048/Kolko-nas-stoja-poslanci-NRSR.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ľudia sú frustrovaní, krokom vlády v pandémii neveria

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?