Viac hláv, viac rozumu, verzus realita v politike

Autor: Viera Šotkovská | 13.12.2016 o 6:10 | (upravené 13.12.2016 o 6:17) Karma článku: 2,67 | Prečítané:  470x

Nevyplatilo sa nám spojenie práce župana a funkcie v Bruseli. Znova to tu máme, flek v Bruseli, a práca predsedu „najodbornejšej" slovenskej strany.Prioritou pri rozvoji regiónov, je riešenie cestovania občanov z vidieka za prácou


k lekárovi, do škôl, atď. Cenovo a časovo dostupného. V článku by  som chcela  teda písať aj o integrovanej  doprave, ktorá  patrí do kompetencie krajov.  

Kto neprikyvuje musí odísť


Porekadlo  "Viac hláv, viac rozumu",  politici pravdepodobne nepoznajú. Držia sa skôr praktík hypermarketov  t.j.  2 - 5 kusov  v jednom obale.  Zasadnutia a práca v mestskom, župnom zastupiteľstve,  v NR SR, správnych radách, atď. Ťažko sa to stíha jednej hlave.  Bezpochyby je nevyhnutné, aby  starostovia  pôsobili vo funkciách aj napr. vo  VUC a NR SR atď. Starostovia a nezávislí, takú parlamentnú stranu majú v Česku.
SaS vraj chce, aby práve tí najlepší pracovali vo verejných funkciách. V tom panuje zhoda vo  všetkých  stranách. Nerozumiem potom prečo, nedostavajú dostatočný priestor  na prácu,  oponenti z vlastnej strany. Kto neprikyvuje musí odísť. Likvidujeme, lynčujeme, v tom lepšom prípade posielame do Bruselu.  Je to zničujúce . Práve konkurencia a chytrí ľudia  nás ťahajú dopredu. Pravdepodobne okrúhle  stoly, tak ako ich robil exminister školstva Juraj Draxler, by pomohli riešiť problémy vo všetkých odboroch.  Estónsko  dosiahlo vynikajúce výsledky v matematike, Poľsko má lepšie výsledky. V NR SR máme výbor pre školstvo. Prečo členovia výboru netrvajú na tom ,aby sa konečne zaviedli do praxe tie postupy, ktoré sa osvedčili v zahraničí a aby sa plnili naše už viacnásobne spracované programy?                                     
                                                 Výbor Národnej rady pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport

 

Slovensko je ako Amerika


Budúci prezident Donal Tramp, podľa analýzy zvíťazil vďaka podpore vidieckych oblastí, malých miest a predmestí . 62 % hlasov z vidieka .  Autor článku „Dva hriechy ktoré odhalili tieto voľby“ tvrdí, že je potrebná debata o elitárstve,  vidieckych oblastiach, rasizme.  Píše o eseji od Davida Wonga  o zúrivosti Američanov z vidieka. "Celý pošahaný svet se točí okolo amerických miest".    Pripomína mi to porovnanie  Bratislavy a veľkej časti  slovenských regiónov.
V tom, že Slovensko je ako Amerika ma tiež utvrdil film "V otcovom tieni"  (viď zdroje). Hlavnú úlohu bezdomovca hrá Robert De Niro.  Slovenský príklad na túto tému nám podala v exkluzívnom príspevku Televízia Markíza v Reflexe (viď zdroje). Pokora,  spolupráca  a kompromisy, priniesli zmeny , ktoré sú pre občanov nevyhnutné.

                                     
Debaty o politike v Česku sú vecné.


Vyjadrenie novozvolenej hejtmanky  stredočeskeho kraja Jaroslavy Jermanové : V kraji je veľa práce. Nepovažovala by som  za fér voči občanom kraja, ak by som ostala poslankyňou snemovne. Na kraji majú pripravené  cca 150 projektov. Povedala že jej prioritou po voľbách bude rozpočet a integrovaná doprava.
Predvolebné debaty do krajských zastupiteľstiev v Česku sa zaoberali napr. aj podporou akú mali rakúske regióny v Alpách. To je platenie nižších daní v oblastiach kde nie sú pracovné príležitosti.  Podporovali sme turistiku, bolo potrebné  podporiť  iba  tie regióny,  kde sa ľudom  žije najťažšie napr. v oblasti  Poloniny (Vlčie hory) a veľa, veľa  iných častiach nášho krásneho Slovenska. Taliansko v súčasnosti podporuje svojich občanov 500 eurovými poukazmi.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10316514721-navraty-k-divocine/411236100221010-poloniny/video/      


Hejtmanku  čaká 150 projektov.  Koľko  a aké projekty majú slovenský župani ?

Integrovanú dopravu na Slovensku riešil Bratislavský kraj a na východe RegioJet Radima Jančury. Arriva sa chystá riešiť MHD v Nitre.  Pred rokom 1989 občania z regiónov  cestovali za prácou. Tvrdenie že dnes sa im  cestovať nechce je zjednodušené. Integrovaná doprava je nevyhnutná a žiadaná, Regioget by ju inak na Slovensku neriešil.  Nečítali by sme podobné články ako zverejnil  denník Sme:  „Zúfalí ľudia dávajú výpovede, dochádzať sa im neoplatí“ viď zdroje.          Koľko a aké projekty schválili župné zastupiteľstvá o tom som sa veľa nedočítala. Je to chyba novinárov alebo županov že neinformujú? Možné je že niektorí z našich krajských poslancov príde s podobným vizionárskym nápadom aký má Ondrej Krátky z Liftaga.   Vlastné auto pre časť ľudí pokladá za  ekonomický nezmysel.  Ondrej Krátky robí  biznis v doprave v  Liftagu pre bohatých  klientov

 

Zdroje:http://kosice.korzar.sme.sk/c/20406082/zufali-ludia-spoza-ruzina-davaju-vypovede-dochadzat-sa-im-neoplati.html?ref=w_neprehl      http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/276486-viac-matematiky-a-menej-gramatiky-deti-sa-maju-ucit-po-novom/          https://www.aktuality.sk/clanok/396981/nasim-detom-hrozi-este-vacsi-pad-nazor/      https://www.respekt.cz/tydenik/2016/46/dva-hrichy-ktere-odhalily-tyhle-volby/   http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/413205-doprava-skolabuje-ked-bude-mat-auto-polovica-slovakov      http://presov.korzar.sme.sk/c/20355173/regiojet-spusta-na-vychode-nadvazne-spoje-k- vlakom.html  http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=vybory/vybor&ID=145 http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=vybory/vybor&ID=145https://video.aktualne.cz/dvtv/pokud-clovek-neselhava-kazdy-den-tak-je-neco-spatne-rika-ond/r~5a15038c9d0311e6b635002590604f2e/
http://zpravy.idnes.cz/rozstrel-hejtmanka-jaroslava-jermanova-f0w/domaci.aspx?c=A161114_093723_domaci_och
http://www.csfd.cz/film/293549-v-tatove-stinu/prehled/
http://videoarchiv.markiza.sk/video/reflex/cele-epizody/55784_reflex    
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Policajný funkcionár Pakši sa priznal a chce spolupracovať

Rozhodovať budú aj o väzbe pre Dušana Kováčika.


Už ste čítali?