Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ked sa obesim moja 10 ročná dcera zostane sama -dôvod E X E K U C I A (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

pokiaľ niekto občas nevystrelí exekútora s topánok nič sa tu nezmení..
 
Hodnoť

 

Z tohto textu ťažko niečo poradiť. V zásade prvým krokom malo byť podanie námietok proti trovám exekúcie, ale je viac než pravdepodobné, že došlo k zmeškaniu lehoty na ich podanie. Ich presný obsah by závisel od vyčíslenia trov exekúcie exekútorom v upovedomení o začatí exekúcie/upovedomení o ďalších trovách exekúcie. Námietky treba podať do 14 dní od prevzatia upovedomenia. V prvom rade by sa zrejme namietala nehospodárnosť, keď exekútor použil naraz skutočne neprimerane veľa rôznych spôsobov exekúcie.

Rovnako nie je zrejmé, čo sa myslí tým zablokovaním chalupy. Keby sa jednalo o nehnuteľnosť, v ktorej žije (a má aj nahlásený pobyt), tak ju podľa § 63 ods. 2 Exekučného poriadku exekútor nemôže predať. Zrejme sa jedná len o zriadenie exekučného záložného práva, čo ju nemusí vôbec trápiť, lebo to znamená len toľko, že ak by sa chalupa predávala, tak časť kúpnej ceny pôjde na vyplatenie exekúcie. Po skončení exekúcie sa toto záložné právo dá z katastra zas vymazať.

Čo sa týka toho, že pani nemá z čoho žiť, tak tu žiaľ si za situáciu môže sama svojím príliš zodpovedným prístupom. Istá časť mzdy nepodlieha exekúcii práve preto, aby si exekvovaný človek mohol zabezpečiť živobytie aj počas exekúcie. Ak z týchto peňazí pani poslala exekútorovi ďalšie splátky, skrátila si trvanie exekúcie, ale zostala bez prostriedkov, ktoré jej podľa zákona mali ostať na živobytie. Lepšie by bolo, keby exekútorovi po tom, čo sa dozvedela o začatí exekúcie zrážkami zo mzdy už nič neposielala a radšej počkala až sa všetko postupne vymôže z jej platu a žila z časti príjmu exekúcii nepodliehajúceho (§ 70 a § 71 Exekučného poriadku a vyhláška 268/2006 Z.z.).

A k zablokovanému účtu: Ak na účte žiadne peniaze nemá, tak ju nemusí trápiť, že je zablokovaný. Pokiaľ tam má nejaké peniaze, mala by mať možnosť vybrať z neho minimálne sumu 99,58 €, čo postačí aspoň na stravu do ďalšieho mesiaca. Minimálne táto suma podľa § 104 Exekučného poriadku nepodlieha exekúcii. Často to ignoruje či už exekútor, alebo banka, ale malo by stačiť nabehnúť do banky a v prípade, že túto sumu nevydajú dobrovoľne, nakričať na nich. Oni majú zodpovednosť dodržať zákon aj v prípade, že exekútor prikáže zablokovať celý účet, takže sa môže banke povyhrážať aj žalobou (napr. o odškodné za spôsobené psychické útrapy, ak jej nevydajú to, na čo má nárok a bez čoho bude hladovať).
 
Hodnoť

Bol som nepriamym svedkom

ked v roku 2008, mlada zena vyskocila aj s malym dietatkom v naruci z okna panelaku v Petrzalke.
Pricina tohoto tragickeho kroku je mi neznama.
Co je este tragickejsie je, ze k tomu vobec muselo dojst. Tato chudina nemala nikoho kto by jej bol pomohol
alebo aspon poradil v jej situacii.
Co je najtragickejsie je,ze Slovensko ma uz "demokraticku tradiciu".
 

anton

Tvoj nick a reakcie už poznám, dokonca sme aj diskutovali...

Zase si si prihrial svoju pochybnú politickú polievočku?

Nevieš síce prečo žena s dieťatkom vyskočila, ale pričítaš to nepriamo "demokracii" však?

Tento blog samotný je iba neobratná verejná manipulácia popletenej dôchodkyne, ako to "roqe" a "homo" v odpovediach dokázali.

Celkove boj s exekútormi, ktorí si ia robia svoju prácu, je smiešny. Normálne mysliaci človek sa exekútorom nikdy nestretne. Máme však medzi sebou osoby, ktoré myslia spôsobom: "To nemóóóóžu predsa urobiť"!" a veselo porušujú ďalej zákony a pravidlá......Nuž môžu.

Ak by si bol veriteľ, vedel by si, že dlhy treba vrátiť a najlepšie je nepožičiavať si....

Celkom by ma zaujímala spoločnosť, akú by si ponúkol, kde by bolo všetko dokonalé. Ty tuším inklinuješ k ľavici, k socializmu....Tak by si mal vedieť, že v demokracii nie je ročne viac samovrážd, ako bolo za komunistov - pogógli trochu, nájdeš a uvidíš, že je to tak!
 

jaronpb

DLHY TREBA PLATIŤ. Ale vy by ste mali priznať že veľa "podnikateľov" s právnickým vzdelaním nemá na Slovensku oprávnene najlepšiu povesť . Náklady na vymáhanie dlhov na SLOVENSKU v porovnaní so zahraničím sú nehorázne.
 

Nikdy som k nicomu neinklinoval

prave naopak, robim si vsetko sam pokial sa to len da.Poznam vsetky bankarske triky,
som velmi spokojny zo svojimi vysledkami,vsetky dlhy mam uz davno splatene.
Kamaradi si budme ale dlhy si platme, je uplne v poriadku.
Bol som na Slovensku na troj-mesacnej dovolenke,tento pripad ma sokoval.
Ked som ale pocul od ludi okolo seba, ze taketo pripady nie su ojedinele ale ze takychto zufalcov je
cim dalej tym viac,tak presne to ma zarmutilo.Tam kde vladne takato bezcitnost je nieco drastiky zle.
Tu demokraciu som tam zamontoval pretoze ma tu jeden blogista rozosmial ked tu raz napisal ze na
Slovensku je uz "demokraticka tradicia".
 
Hodnoť

Bol som nepriamym svedkom

ked v roku 2008, mlada zena vyskocila aj s malym dietatkom v naruci z okna panelaku v Petrzalke.
Pricina tejto tragedie je mi neznama.
Co je este tragickejsie je, ze k tomu vobec muselo dojst. Tato chudina nemala asi nikoho kto by jej bol pomohol
alebo aspon poradil v jej situacii.
 
Hodnoť

 

pani z ailu čo blbnete. exekutori su sice havedm, ale vaša situacia neni tak hrozna. pokial platite bez toho aby ste si dohodla splatkovy kalendár, jak keby ste neplatila. Dohodnite si splatkovy kalendár ja neviem po 30 euro, tieto mesačne platte a mate veci odblokovane. chalupu že mate zablokovanu, však tu vam nikto nevezme tak rychlo a ked splacate už vobec nie. dvakrat tu istu exekuciu , za tu istu udalost platit nemožete, to si treba s nimi dojednat takisto.
 
Hodnoť

Mne je divne to

ze niekto kvoli takemuto relativne nizkemu dlhu je ohrozeny az tak ze uvazuje o samovrazde. Keby slo o desattisice tak by to mohol byt problem ale takto? To ta osoba nema nejakych pribuznych alebo priatelov alebo kolegov alebo susedov ktori by to za nu jednorazovo zaplatili a potom by sa uz dodatocne postupne bez stresu vyrovnala s nimi? Alebo nema co predat hoci aj televizor alebo pracku nieco bez coho sa da zit aby mala s exekutormi pokoj? A napokon existuju aj pravne poradne kde sa da ziskat nejaka rada pre socialne odkazanych aj zadarmo, v kazdom pripade riesenie urcite existuje.
 

Veru rozpitvávať tieto malé nelikvidačné

a dokonca vlastniť dom a neplatiť, to je už trestuhodné vyplakávanie. Ľudia si napožičiavajú a nebránia sa. Určitá skupina si napožičiavala a nemusí nič vracať, požičali si na právnické osoby a dali ich do likvidácie alebo predali ich bezdomovcom. Aj tomu sa hovorí šikovnosť v tlačenici. Ovšem ja to nepodporujem, a moja voľba zatiaľ prepadá, kedže Slovensko ako celok volí zbojníkov, lebo si na nich už zvyklo a oslavuje ich ako národných hrdinov. Čo ste už zabudli, že si Jánošíka Fico zvolil za vzor č.1? Bolo to kedysi na verejnom prejave v Martine, ak pohľadám zistím aj presný dátum.
 

FRENKIS NEMÁTE PRAVDU

DLHY TREBA PLATIŤ. Ale náklady na vymáhanie dlhu majú byť primerané a problém je v tom že tie sú
na SLOVENSKU v porovnaní so zahraničím sú NEHORÁZNE a pre obyčajných ľudí LIKVIDAČNÉ
 

napísal som to dostatočne

zrozumiteľne. Nebránila sa a potom nech sa nečuduje, že trovy rastú. Vo svete sú poplatky 10x väčšie milá pani Eva. Musíme sa hýbať a viac čítať drobné písmo, ktoré už by nemalo byť podľa zákona...ak neviem, treba sa poradiť, od toho sú potom tie náklady. Za rozum sa dnes platí, aj o tom bola revolúcia. Teda nežná, ktorú Tí čo na to išli inak, pôžičky zásadne nevracajú, volajú, že žiadna nebola, im nikto nos neodrezal!
 

Vo svete sú poplatky 10x väčšie

Pán FRENKIS, skutočne by som bola veľmi rada keby ste uviedli kde. Odborník zo švajčiarska bol šokovaný nad poplatkami konkrétne v Čechách. U nás sú tieto náklady vyššie ako v Čechách až na jeden prípad.
 

najvyššie sú v UK

korunu sme devalvovali už viackrát 30x. Teraz je ideálny stav na nákup, v krátkom čase to porastie 10x vyššie. Nečudujte sa poplatkom, je to odmena za prácu. Stonať nikomu nepomôže, len úradníkovi.
 

PAN FRENKIS pišete "najvyššie sú v UK"

Primeraná ochrana dlžníkov je pritom prirodzenou súčasťou legislatívneho rámca trhového hospodárstva v Spojených štátoch amerických aj vo Veľkej Británii.

Ako dôchodkyňa mám veľmi rada mladých ktorí niečo vedia a nepíšu sprostosti. Tak to vyššie napísal mladý bloger, ktorému možno závidieť jeho prehlad.

http://blog.jetotak.sk/kritick...

Od niektorého iného mladého odborníka mám že v Britanii si nemôže veriteľ do výšky 5000 eur uplatniť žiadne náklady na vymáhanie pohľadávky.

Na čo ste odborník vy okrem "odborných" reakcii na blogoch? Samozrejme len ak by ste sa chceli prezentovať svojou odbornosťou. Pekný deň
 

Určite sme teraz niekde v tejto

debate zabehli do zložitosti vymáhania a nevysvetlime si podstatu, že aj na Slovensku nemá vymáhač nárok na trovy, ak dlžník sa dohodne s veriťeľom a ten pohľadávku stiahne. Nejdem polemizovať, o tom, či som na tieto veci odborník a v čom nie som. Určite je to priorita dohody a samozrejme splácať v splátkach ak je to možné. Mala by byť aspoň vôľa. Texas patrí medzi bohaté krajiny, kde je možné dlhy odpúšťať do spomenutej výšky v článku, ale prečo by mal mať dlžník automaticky nárok niečo vlastniť, ak dlží a zaviaže sa zárukou dlh splácať? Trvalé bývanie môže mať aj v prenajatom byte!
 
Hodnoť

Od autorky blogu:

- Ozval sa politik, ktorý prisľúbil pisateľke emailu pomoc právnika.
- Poslala som tiež kontakt na pisateľku do poradne exekútorskej komory
 


Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 1 622
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 334
 3. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 290
 4. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 238
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 227
 6. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 205
 7. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 200
 8. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 195
 9. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 188
 10. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 187

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?